202308.25
0

Дія-Сіті: оптимальний податковий режим для ІТ-компаній

Дія Сіті – особливий правовий режим, який  був запроваджений в Україні у лютому  2022 року, він  спрямований на підтримку та розвиток ІТ-галузі. Ця ініціатива надає можливість компаніям працювати в сприятливих умовах, спрощуючи процеси реєстрації та діяльності. Основною метою цього режиму є сприяння ІТ-індустрії, створення простих та зручних умов для підприємницької діяльності.

Процедура отримання статусу резидента Дія Сіті передбачає виконання певних вимог. Компанія, яка має намір стати резидентом, повинна відповідати наступним критеріям:

 • бути зареєстрованою в Україні;
 • займатися діяльністю в сфері ІТ, що визначена режимом;
 • отримувати не менше 90% доходу з ІТ-діяльності;
 • мати в штаті не менше 9 співробітників (за умови, що вони не є ФОП);
 • забезпечити середню місячну заробітну плату спеціалістів на рівні не менше 1200 євро.

До галузей, які підлягають спеціальному режиму, відносяться розробка програмного забезпечення, комп’ютерних ігор, штучного інтелекту, послуги онлайн та хмарних сервісів, діяльність з обігу криптовалюти, кіберспорт та інші.

Крім того, є можливість отримання статусу резидента Дія Сіті в якості стартапу. Для цього компанія повинна відповідати таким критеріям:

 • існувати не більше двох років;
 • дохід за рік не перевищує 1167 мінімальних заробітних плат (7 818 900 грн).

Однак, в разі отримання статусу стартапу, вимоги до кількості працівників та рівня середньої зарплати необхідно виконати до певної дати, аби зберегти статус резидента.

Існують обмеження для компаній, які не можуть стати резидентами:

 • компанії, що діють у сфері ігрового бізнесу;
 • компанії, у яких держава володіє 25% або більше капіталу;
 • компанії банкрути;
 • компанії з податковим боргом від 10 мінімальних заробітних плат тощо.

Оподаткування резидентів Дія Сіті може здійснюватися за спеціальною ставкою 9% податку на прибуток. Вони можуть сплачувати цей податок з різних видів доходів, таких як дивіденди, відсотки на користь нерезидентів, надання безоплатного майна нерезиденту Дія Сіті тощо. Це надає підприємствам можливість ефективно використовувати свої фінансові ресурси.

Водночас, резиденти Дія Сіті мають можливість співпрацювати з фахівцями за гнучкими умовами. Гіг-контракти дозволяють встановлювати ненормований робочий день, визначати винагороду в іноземній валюті, встановлювати робочі умови та інше.

Для збереження конфіденційної інформації компанії можуть укладати договори про нерозголошення (NDA), які регулюють передачу та використання конфіденційної інформації.

Загалом, режим Дія Сіті надає компаніям у галузі ІТ ряд переваг, включаючи знижені податкові ставки, спрощені умови співпраці з фахівцями та захист конфіденційної інформації. Цей режим сприяє розвитку ІТ-галузі в Україні та залученню інвестицій у цей сектор.