202308.25
0

Як отримати грант на створення або розвиток переробного підприємства?

Зараз держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проєкту

У рамках ініціативи Міністерства економіки України, створеної з метою сприяння розвитку підприємницької сфери в країні, набуло актуальності нове інструментальне рішення для підприємців — програма грантів для підприємців, орієнтована на започаткування  та розширення діяльності у галузі переробки. Ця програма надає учасникам можливість отримати безповоротну фінансову допомогу в розмірі до 8 мільйонів гривень для реалізації виробничих проектів.

Оперативне реагування на потреби підприємців у сфері переробки стало ключовим завданням програми грантів, запровадженої Урядом. Цільове фінансування надається фізичним особам-підприємцям та юридичним особам, які відповідають ряду критеріїв:

  • які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
  • які не провадять господарську діяльність на території росії;
  • які не перебувають під санкціями;
  • щодо яких не порушено справи про банкрутство;
  • щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

На теперішній час заявник отримає від держави грант у розмірі до 50% вартості проекту. Більше того, за сприяння банківської програми “5-7-9”, учасники можуть також отримати кредитні кошти до 16 мільйонів гривень під 0% річних на п’ять років.

Для участі у програмі підприємцям потрібно підготувати бізнес-план та подати заявку, разом із необхідними документами для верифікації їхнього підприємства через Портал Дія. АТ Ощадбанк, який бере участь у реалізації програми, проводить оцінку бізнес-плану та перевірку ділової репутації заявника, а також проводить співбесіду. Остаточне рішення про надання гранту приймається Мінекономіки на основі оцінювання банком.

Грантові кошти передаються на банківський рахунок заявника з обов’язковим зазначенням чітко визначених цілей їх використання. Обмеження на відчуження обладнання до виконання умов гранту також є важливою складовою програми. У разі зруйнування переробного підприємства внаслідок збройної агресії рф, держава відшкодовує власний внесок отримувача в повному обсязі.

Учасники програми зобов’язані протягом трьох років з моменту отримання гранту регулярно сплачувати податки, збори та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі отриманих коштів. Одночасно, вони зобов’язані створити не менше 25 нових робочих місць. У випадку невиконання цих умов, отримувач гранту повинен відшкодувати різницю між сумою отриманого гранту та сумою фактично сплачених податків та внесків.

Важливо врахувати, що наведена інформація є загальною та може змінюватися відповідно до оновлень податкового законодавства України. Перед участю в програмі рекомендується звернутися до фахівця з податкового законодавства.

Більше про кінцеві строки подачі заявок на отримання гранту — тут.